Proč košilotaška?

„Byla jsem košile, nosil mě jeden fešák, co měl styl. Ráno si  mě oblékl. Byla jsem jeho oblíbená. Vzal tašku, koupil na rohu v pekárně dva koláče a kafe a vyrazil do práce.

Jednou ráno se probudil a věděl, že dneska tam už nepůjde. Napsal AHOJ.DOC, sbalil batoh a vyrazil na cesty, za novým životem.

Mě i své další povedené kousky z kancelářské garderóby hodil do kontejneru na oblečení. Měla jsem štěstí.  Skončila jsem v sekáči, kde mě objevila RECYKLÁTORka.  Moje cesta díky ní neskončila.

Teď jsem šik taška a parádu dělám dál. Do kapsy strčím každou jinou a hlavně … všechny ty z plastu.  No není to parádní nový život?“

Tak takhle nějak možná vypadal příběh mojí košilotašky, která vznikla upcyklací z košile.

Chci žít udržitelně a redukce odpadu k němu neodmyslitelně patří. Nosím proto s sebou několik tašek a látkových pytlíků, abych je mohla kdykoliv použít. Jedna taška mi zrovna dosloužila a padla mi do oka tahle krasavice od Recyklátorky.

Co my na to?

  • Hodí se na menší nákup nebo jako taška, když je potřeba někam hodit pár věcí a vyrazit třeba s dítětem na hřiště.

  • Skladná do malého balíčku, který se zapíná na knoflík a vejde se tak i do kapsy.

  • Je možné jí zapnout, aby z ní nákup nevypadl.

  • Praktická ucha v délce tak akorát na rameno i do ruky.

  • Krásný design a propracované detaily.

  • Pečlivé zpracování ruční výroby.

  • Jedinečný originál.
  • Je možné si k ní objednat ve stejném designu i pytlíky.

  • Vzniká upcyklací, prodlužuje tak životnost oblečení, které by se jinak stalo odpadem.

  • Není vhodná na těžké nákupy. Ta moje je z jemné košile a neunesla by velkou zátěž.

zjistit víc

Tahle taška má styl. Hned jak jsem jí poprvé uviděla musela být moje. A ano i já budu chtít další. Měla jsem zálusk na růžovou. To je totiž moje barva. A protože je možné nechat si jí ušít na zakázku i z vlastní košile, bude i ta růžová.

Pokud máte doma košili, která už vám dosloužila, nevyhazujte ji. Uděláte radost sobě i planetě.

Co říct o výrobci?

Petra Nedbálková alias Recyklátor je žena, která miluje košile a šije z nich téměř všechno.

Vyrábí z nich, ale i ze záclon a povlečení pytlíky pro Zero Waste nakupování, skladování nebo třeba na zabalení dárku, batůžky string, tašky, pouzdra a nově také košilové sukně.

A jak se dostala k upcyklaci? Před několika lety přijala odpovědnost za svůj život a jeho dopad na životní prostředí. V té době začínala šít a zajímala se o dopady textilního průmyslu na planetu,  uvědomila si, že toho nechce být součástí. Rozhodla se nekupovat nové látky, ale využívat použitelný oděv, který by se jinak stal odpadem se všemi jeho důsledky.

A proč košile? Košile jsou úžasný variabilní materiál, v moha barvách, vzorech, jsou pevné, zachovalé a zajímavé. Jako první z košile ušila polštář a když viděla ten tvar, napadla jí taška se zapínáním manžetou z rukávu.

Její výrobky jsou k dostání v CVRKu  v Ostravě, v ostravském Bez obalu, v upcyklačním prodejním ateliéru Toop Design v Ostravě, ale hlavně přímo od ní. Najdete ji na různých akcích, o kterých informuje na sociálních sítích Facebook a Instagram, pořádá kurzy ve svém ateliéru, nebo si od ní něco objednáte jednoduše tak, že jí pošlete zprávu.

A dělá toho ještě víc… část ceny z prodeje výrobků  (5%) posílá na podporu záchrany alejí.

Košilotaška do ruky
Složená košilotaška
Košilotaška na rameni