Proč přírodní barva

Vlasy si nechávám melírovat blond odstínem už pěknou řádku let. Melírování je sice šetrnější než barvení, protože se nenanáší až k pokožce hlavy, ale je to stále použití chemie. Před dvěma lety jsem se rozhodla s tím skoncovat a dokončit cestu přírody i na své hlavě.

Vlasovou kosmetiku mám už zmáknutou, víc o ní píšu v článku „Umýt a jít, aneb krásné vlasy bez chemie„. Co stojí za to vědět o barvení vlasů, ať přírodním než se do něj pustíte, tak i tom klasickém chemickém, doporučuji přečíst v článku „Henna a ostatní rostlinné barvy„, kde je popsána historie způsobů barvení vlasů včetně rizik, která přináší.

Jednoznačně nejnáročnější bylo zvládnout období odrůstání vlasů, které u vlasů dlouhých trvá měsíce až roky. Nezlomné rozhodnutí vydržet mě zavedlo do Živého kadeřnictví NatuBea k paní Haně Moneam, která pomocí rostlinných barev Cassia (bezbarvá henna) a Amla (přírodní kondicionér) vykouzlila z mé dvoubarevné kštice zářivé vlasy lehce béžového odstínu po celé délce. Domů jsem odešla s vyřešeným problémem odrostu, dvěma krabičkami rostlinné barvy a tuhým šampónem. Další barvení jsem už hravě zvládla sama doma v poměru 100 gr Cassia a 20 gr Amla.

Paní Moneam skvěle odhadla odstín, který korespondoval s přirozenou barvou mých vlasů. Další odrůstání nebylo už na běžný pohled viditelné. Přírodního barvení jsem si užívala přes rok, což se pozitivně odrazilo v kvalitě mých vlasů, a to i díky používání tuhého šampónu s obsahem Amly.

Hodnocení výrobku Cassia a Amla

  • Příjemná rostlinná vůně
  • Barva se dobře a jednoduše rozmíchala, použila jsem tyčový mixér, aby byla úplně hladká bez kousků rostlin
  • Jednoduché nanášení, barvu jsem míchala do konzistence hustší kaše, aby nestékala
  • Po použití se vlasy výrazně lesknou a na odrostu jsou hebké, hebčí než chemicky zbarvené konce
  • Barva obalí vlas, takže se díky tomu stává pevnějším a opravuje poškození způsobená chemickým barvením
  • Rostliny jsou v BIO kvalitě

  • 100% přírodní složení
  • Barva má hustou konzistenci a vlasy se po nanesení dají obtížněji česat. Barvu jsem do vlasů vtírala rukama, jako při mytí vlasů.
  • Stejně jako každá barva i tato udělá pěknou paseku v koupelně. Je potřeba nanášet i vyplachovat opatrně, nejlépe v rukavicích a zástěře, z oblečení se jen těžko odstraňuje. Může zbarvit i některé povrchy.
  • V prášku jsou kousky rostlin, které se při vyplachování špatně vymývají a vyčesávají. Vyřešila jsem to mixováním barvy tyčovým mixérem.
zjistit cenu

Na trhu se objevuje spoustu barev, které si říkají „henna“. Ve skutečnosti jsou to směsi různých rostlin v různém nejasném poměru. Pro přírodní barvení je ideální používat barvy, u kterých je jasné jejich složení, což Indian Natural Hair Care splňuje. Lépe se dá předpokládat, jaký bude výsledný odstín. I když u rostlinné barvy nikdy přesně nevíte. Právě proto jsem se rozhodla, pro první barvení, svěřit do péče odborníků.

Uvažujete-li o přechodu na přírodní barvení rostlinami, určitě neexperimentujte na poprvé doma, ale raději využijte služby specializovaného salónu. Vyplatí se to. Neodborné barvení, zvlášť pokud se dosud barvíte klasickými barvami, může mít nepěkné následky.