Proč přírodní barva
Vlasy si nechávám melírovat blond odstínem už pěknou řádku let. Melírování je sice šetrnější než barvení, protože se nenanáší až k pokožce hlavy, ale je to stále použití chemie. Před dvěma lety jsem se rozhodla s tím skoncovat a dokončit cestu přírody i na své hlavě.
Vlasovou kosmetiku mám už zmáknutou, víc o ní píšu v článku „Umýt a jít, aneb krásné vlasy bez chemie„. Co stojí za to vědět o barvení vlasů, ať přírodním než se do něj pustíte, tak i tom klasickém chemickém, doporučuji přečíst v článku „Henna a ostatní rostlinné barvy„, kde je popsána historie způsobů barvení vlasů včetně rizik, která přináší.
Jednoznačně nejnáročnější bylo zvládnout období odrůstání vlasů, které u vlasů dlouhých trvá měsíce až roky. Nezlomné rozhodnutí vydržet mě zavedlo do Živého kadeřnictví NatuBea k paní Haně Moneam, která pomocí rostlinných barev Cassia (bezbarvá henna) a Amla (přírodní kondicionér) vykouzlila z mé dvoubarevné kštice zářivé vlasy lehce béžového odstínu po celé délce. Domů jsem odešla s vyřešeným problémem odrostu, dvěma krabičkami rostlinné barvy a tuhým šampónem. Další barvení jsem už hravě zvládla sama doma v poměru 100 gr Cassia a 20 gr Amla.
Paní Moneam skvěle odhadla odstín, který korespondoval s přirozenou barvou mých vlasů. Další odrůstání nebylo už na běžný pohled viditelné. Přírodního barvení jsem si užívala přes rok, což se pozitivně odrazilo v kvalitě mých vlasů, a to i díky používání tuhého šampónu s obsahem Amly.
Napsat komentář