Proč deodorant Biorythme?

Najít opravdu funkční náhradu za klasické chemo antiperspiranty je umění a to doslova a do písmene.  Hledám jí vlastně od té doby, co jsem dala sbohem konvenční klasice, která sice v mnoha ohledech fungovala, ale měla pro mé nové já své „proti“ zejména ve zdraví škodlivém složení.

Neobjevila jsem žádný přírodní prostředek s označením antiperspirant, ale pouze deodoranty.

Zajímalo mě proč a v čem je rozdíl!

Antiperspiranty umí zabránit pocení, a to díky hliníkovým solím, které cíleně ucpávají potní kanálky.  Pocení má však pro tělo svůj smysl… ochlazuje ho a současně zbavuje škodlivých látek pocházejících z látkové výměny. Zabraňovat tomuhle přirozenému procesu mi nepřipadá rozumné.  K zamyšlení stojí i toxicita hliníku (s čím máme tu čest popsáno dokonale v článku Chemie v kosmetice – hliník – máme se ho bát?).

Deodoranty zabraňují nepříjemnému zápachu, což je vlastně to, co je přirozené a čeho chceme dosáhnout.

V internetových fórech si uživatelky už nějaký čas chválí deodoranty od BiorythmeMám ráda svěží vůně, tak jsem si z nabídky (4 vůně a dokonce jeden neparfémovaný) objednala  Citrónovou meduňku.

Do pár dnů mi přišlo nádherné eko balení s naprosto propracovanými detaily. Objednané výrobky zabalené  v papírové krabičce, o rozměru tak akorát, přelepené papírovou páskou. Na vycpání použit papírový materiál. V balení kartička s osobním vzkazem, dárek a tahák do kabelky se seznamem složek, kterým je lepší se při výběru kosmetiky vyhnout.

Prostě NÁDHERA. Je vidět, že vše je pro každého zákazníka připravováno individuálně, ručně s pozorností a láskou.

Vždycky, když narazím na něco podobného tak si říkám „Wau, to je ONO, chci víc“. Chystám se proto zkoušet i další produkty a už se na to moc těším.

Co my na to?

 • Deodorant splnil, co slíbil – opravdu funguje během celého dne (pouze ve vysoce zátěžové situaci jsem nanesení jednou zopakovala).

 • Příjemná krémová konzistence, pokožka je po natření hebká (díky použitému kakaovému máslu).

 • Nedráždí pokožku (je dobré vyzkoušet, protože i přírodní složky mohou být pro citlivější jedince dráždivé).

 • Příjemně svěže voní (Citrónová meduňka).

 • Praktický vysouvací obal.

 • 100% přírodní složení.

 • Neobsahuje složky živočišného původu.

 • Netestováno na zvířatech.

 • Ruční výroba.

 • Balení ohleduplné k přírodě (je možné dokoupit pouze náplň).

 • Vyráběno ve 2 velikostech 15 g (ideální velikost na vyzkoušení) a 30 g. Velikosti jsou skladné a v kabelce je tak ani nepoznáte. Aktuálně je v nabídce limitovaná edice ve velikosti 60 g, která by mi vyhovovala nejvíc. Pokud ale není deo používán denně, stačí pouze menší balení.

 • Zabaleno a doručeno dokonale.

 • Vyhovovalo by mi větší balení 60 g.

 • V chladnu se hůře roztírá díky kakaovému máslu, které je v pokojové teplotě tuhé stejně jako čokoláda. I na to v Biorythme myslí… Jak nejlépe používat je uvedeno v popisu použití. Stačí mírně zahřát v podpaží a je to. Vyřešila jsem vlastním způsobem… natřením a následným rozetřením drobných kousíčků rukou.

zjistit cenu

Deodorant u mě obstál na jedničku i v opravdu zátěžových situacích fyzických i psychických. Suma sumárum, je to to nejlepší, co mě ve světě deodorantů dosud potkalo. Dokonalost sama, a to jak produktu tak značky.

Co říct o výrobci?

Tváří a zakladatelkou značky Biorythme je Aneta Adamčíková. Žena, která kosmetiku miluje celý život.

Její sen mít jednou vlastní značku jí přivedl ke studiu chemie. Dokonale se tak vyzná ve složení všech přípravků a v článcích na svém blogu vzdělává ve složení kosmetiky.

Za 7 let experimentování našla kombinaci přírodních látek, které zabraňují zápachu potu a na světlo světa přivedla opravdu funkční deodoranty.

Všechny výrobky vyrábí ručně v malých šaržích z kvalitních a čerstvých přírodních surovin bez použití živočišných složek. Mimo deodorantů nabízí balzámy na rty a pleťové krémy.

Filozofií značky je být pravdivá a nabízet výrobky, které splní to, co slíbí. A to se jí daří.